Sjezd údolím Mumlavy

Tato trasa zavede do nejvyšších partií Krkonoš. Tentokrát se budete pohybovat pouze na kole a výšlap k Vosecké boudě nepatří mezi ty nejlehčí. Nicméně, pokud se rozhodnete pro tuto trasu, určitě nebudete litovat.

Z Harrachova se vydáte po hlavní silnici směrem ke státní hranici s Polskem. O kilometr dále odbočíte vpravo na cyklotrasu KRNAP č. 2 tzv. TEREX – Janouškova cesta. Touto cestou se dostanete až k rozcestí Pod Voseckou boudou. Střídavě budete stoupat a pohybovat se po vrstevnici. Takže je zde prostor i pro odpočinek. Až se dostanete k rozcestí, odbočíte vlevo a vystoupáte k Vosecké boudě, která je cílovou stanicí této trasy. Pokud byste chtěli pokračovat dále, je to možné pouze pěšky. Zpět do Harrachova už budete jen sjíždět. Vrátíte se k rozcestí Pod Voseckou boudou, zde odbočíte vlevo na cyklotrasu KRNAP č.2 a sjedete na Krakonošovu snídani. Zde se vydáte vpravo a pokračujete ve sjezdu. Tento úsek až do Harrachova vede údolím Mumlavy a těsně před Harrachovem pojedete kolem Mumlavského vodopádu.Určitě si zaslouží vaši pozornost. Od vodopádu už je to jen kousek do centra Harrachova.

Při výběru této trasy si dáte do těla a docela se zapotíte, ale na Vosecké boudě budete odměněni krásnými výhledy a sjezd zpět do Harrachova je také velmi zajímavý. Jeho délka je 9 km a v jeho průběhu můžete sledovat proměnu řeky po jejím proudu.

Celá trasa měří 25 km a vede po asfaltových cestách, které se vyznačují dobrým povrchem. Z tohoto důvodu je vhodná i pro krosová kola a opravdu záleží pouze na zdatnosti cyklisty. Jediné, na co je si třeba dát pozor, je možnost pohybu lesní mechanizace a pěších turistů na těchto cestách.

Harrachov