Pozvánka do zimního Máchova kraje

Ať je léto nebo zima, na Mácháči je vždy prima. Přijměte pozvání do Máchova kraje, tentokrát však zahaleného bílým sněhovým závojem.

Turistická oblast Máchův kraj je především známa jako letní letovisko, ale vězte, že létem to u nás nekončí. Třeskutý mráz, vítr si pohrává se sněhovými vločkami padajícími na zamrzlou plochu Máchova jezera. Zimní Máchovo jezero láká každoročně nejen spousty bruslařů, běžkařů, ale i jachtařů, kteří na speciálně upravených plachetnicích, tzv. eiskách, plachtí křížem krážem po zamrzlém jezeře.

Využijte možnost poznat i tajemná zákoutí této největší vodní plochy v severních Čechách, obujte brusle a hurá na okružní jízdu kolem jezera!

Možná si říkáte, co když letos nebude žádná zima? Ani tehdy nepropadejte skepsi a brusle neschovávejte do skříně. Vydejte se na umělé kluziště, které leží na opačné straně Doks v areálu TJ Doksy Termit. Zde si můžete zabruslit na speciálně upravené umělé ploše.

Termit je i výchozí bod dvou běžeckých okruhů, červeného (9,2 km) a žlutého (3,8 km). Nejen tyto okruhy, ale i turistické stezky slouží v zimních měsících jako tratě pro běžkaře.
V loňském roce vzniklo několik nových, strojově upravených tras. Pokud bude letos zima štědrá na sníh, jako v loňském roce, budou tyto trasy pro dychtivé běžkaře opět připraveny.

Pokud Vás však běžky nelákají a raději holdujete méně náročnějším zimním sportům, jako je například sáňkování, vězte, že i Vy si přijdete na své. Zdejší kopce a kopečky lákají nejen malé k tomuto asi nejzábavnějšímu a nejstaršímu zimnímu sportu.

Poznejte Máchův kraj tak, jak ho ještě neznáte. Navštivte nás, rádi Vás přivítáme.

Doksy