Jičín – ráj pro rodiny s dětmi

Město Jičín má pro turisty a návštěvníky mnohá zajímavá pohádková místa.

Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře

Je jedinečná interaktivní expozice svého druhu v České repubblice. Jako mávnutím proutku se rázem ocitnete ve světě loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a synka Cipíska. Galerii najdete na Valdštejnově náměstí 1. Otevřena je po celý rok sedm dní v týdnu. Bližší informace na www.rumcajsuvsvet.cz.

Drak

Na jaře roku 2010 do Jičína „přiletěl“ hodný drak. Své místo si našel v samotném centru města na pěší zóně a okamžitě se stal její dominantou a místem zájmu jak samotných občanů města, tak i všech návštěvníků.

Pohádkové postavičky

Procházkovou stezku kolem rybníka Kníže, hojně využívanou rodinami s dětmi i jako odpočinkovou zónu, oživily pohádkové bytosti v nadživotní velikosti vytesané z torz stromů. Koho zde můžete spatřit? Tak například čerty nebo vodníka. Všechno ale prozradit nemůžeme, přijďte se přesvědčit sami.

Zámecká zahrada

Rozsáhlou úpravou prošla také Zámecká zahrada. Návštěvníci zde naleznou klidné místo k odpočinku uprostřed města. Mohou rovněž posedět u kávy či jiného druhu občerstvení ve spodní části zahrady. Pamatováno bylo i na děti. Pro ně je vybudováno dětské hřiště s pískovištěm.

Valdická brána

Valdická brána je renesanční stavba, která byla stavěna v letech 1568-78 jako součást městského opevnění. Věž je vysoká 52 metrů a po zdolání 156 schodů se nabízí rozhled z vyhlídkového ochozu ve výšce 32 metrů. Při dobré viditelnosti obhlédnete z této jediné zachovalé součásti středověkého opevnění města Jičína široké okolí od Zvičiny přes Krkonoše, Kozákov až po Ještěd. V průběhu turistické sezóny se zde konají výstavy, koncerty a vystoupení městského věžníka.

Jičín